Медаль – річ не звичайна. Її вручають особливим людям, за особливі, високі...
детальнішеВід давніх-давен ювелірні вироби належали до когорти магічних оберегів, які мали здатність...
детальнішеОперації з банківським золотом на території Україні, як і більшість операцій з...
детальнішеЗолото - це рідкісний благородний метал жовтого кольору, елемент побічної підгрупи першої...
детальнішеАтрибутика – досить широкий спектр виробів, із декількома різними способами їх застосування,...
детальнішеВід давніх-давен ювелірні вироби належали до когорти магічних оберегів, які мали здатність захищати людей від усіляких негараздів. На надзвичайно раннє знайомство з благородними металами, які мали релігійне порівняння з богами Сонця (золото) й Місяця (срібло) вказують різноманітні археологічні вивчення пам’яток Древнього Єгипту та Месопотамії. На прадавню появу і велике значення цих металів вказують також давні писемні джерела цих цивілізацій. Ювелірні вироби мали надзвичайно велике значення на Сході. Тут, в усі часи, прикраси були незамінними атрибутом і запорукою краси та здоров’я. Здебільшого, сакрального значення прикрасам надавали жінки.
Відомо, що золото вже тисячі років має статус «царя металів». Воно ототожнюється не лише з естетичними переконаннями людини, але й із багатством, силою, владою. Побутує думка про те, що історія золота – це історія цивілізації. Про давність, чи, точніше, вічність золота говорить той факт, що в Давньому Китаї на позначення міді використовували поняття «тун». Воно складалося з двох частин-ієрогліфів: «золото» і «подібний». Із цього стає очевидно, що золото на землях Китаю з’явилося значно раніше, ніж інші метали.
Статус найбагатшої золотом древньої цивілізації отримав Єгипет. Тут золото відігравало провідну роль у житті суспільства. Місця поховання єгипетської знаті – справжні сховища прикрас та й інших предметів, виготовлених із золота. У гробницях фараонів цей дорогоцінний метал був присутній усюди: на стелях і на підлозі, на стінах і в найвіддаленішому кутку біля місця поховання знаті. За свідченнями археологів, тут золото вражає своєю багатогранністю: воно тут закарбоване яскраве й світле, таке, ніби щойно вийшло з рук майстра.
Древні вірили в те, що за допомогою золота можна отримати вірність богів. Із цією метою цариця Ассирії Семіраміда виготовляла із чистого золота величезні скульптури богів. Одна із таких важила понад 30 тонн!
Ще більш помпезною була статуя богині-матері з покоління титанів Реї – статуя, в якій увіковічена богиня важить понад 250 тонн! Золотові людство завдячує в сфері розвитку алхімії. «Сонячний метал» був рушієм вчинків багатьох поколінь, вершителем доль епох, держав і цілих імперій. Легенди, головним героєм яких є золото досі надихають на нові твори письменників і поетів, художників і шукачів пригод.
Значно пізніше від золота стало відомим срібло. Древні єгиптяни ототожнювали цей метал із Місяцем. Позначали срібло знаком Місяця, зростаючого після молодика. Слов’янська назва срібла, за свідченнями багатьох дослідників-філологів, походить від німецького слова Silber. У мові ж древніх ассирійців, на позначення срібла використовували слово, що тлумачилося як «серп» чи «півмісяць».
Срібло, на відміну від золота, надзвичайно рідко трапляється в чистому, самородному вигляді. Це стало запорукою того, що срібло зайняло не останню нішу в культурних традиціях різних народів. Відомий цей благородний метал і своїми бактерицидними властивостями, що стало причиною використання срібла для виготовлення посуду й столових приборів. До наших часів срібло використовують для карбування монет. Подейкують, що срібло має й цілющі властивості.
До середини другого тисячоліття до нашої ери срібло було дуже рідкісним металом і мало значно вищу від золота вартість. До зниження ціни цього металу призвело відкриття в Америці срібних руд. Нині ж срібло можна купити не лише у вигляді ювелірних виробів, монет, рідше посуду, а й цілими злитками. До прикладу, в банках можна придбати брусочки срібла від п’яти грамів до п’яти кілограмів. Кількість відсотків срібного ювелірного виробу має містити 92,5 %, тобто 925 проба. Проте в банку кількість відсотків срібного брусочка має становити 99,9 %, тобто 999 проба.
Від давніх часів до сьогодні прийшла прихильність, особливо жінок, до ювелірних виробів. Значно збільшився, порівняно з періодом давнини, асортимент прикрас, проте, практично знівельоване їх сакральне значення. Часто ми, захоплюючись ювелірними виробами, мимохіть перетворюємося на колекціонерів. Інколи, через деякий проміжок часу, той чи той виріб перестає нас приваблювати. І постає дилема: передарувати, чи лишити, про всяк випадок, на подальше зберігання в скринці.
Для того, аби не розлучатися зі старим ювелірним виробом і, водночас, отримати новий – існує розвинена система під назвою «переробка дорогоцінних та благородних металів». Діючи за простою схемою: здали старе – отримали нове, з’являється можливість заощадити власні кошти і зберегти згадку про те, з чим пов’язує Вас ювелірний виріб.
Не біда, якщо Вам надокучив брухт дорогоцінних металів чи відходи дорогоцінних металів, які роками не можуть знайти свого призначення. Це питання також можливо вирішити. Ювелірний "непотріб" може стати прекрасним дорогоцінним шедевром. Із легкістю можна здійснити обмін брухту на ювелірні вироби. Ще один спосіб доведення до ладу дорогоцінного брухту – переробка брухту дорогоцінних металів. Цей комплекс операцій дасть змогу перетворити відходи дорогоцінних матеріалів на коштовні сплави. Переробка брухту – процес досить доступний нині. Він полягає не лише в переплавленні ювелірного брухту, а й певній стилізації цілком якісних ювелірних виробів, яка включає в себе покриття золотом чи сріблом певного дорогоцінного металу.
Отож, якщо Вам надокучили дорогоцінні чи благородні метали, які досі не знайшли свого призначення чи вже втратили його – звертайтеся до справжніх фахівців і Ви зможете обрати, чи перетворити з вже наявних, прикрасу не лише за можливостями гаманця, але й за покликом серця.
До уваги наших клієнтів! З питань переробки дорогоцінних та благородних металів, обміну золотого брухту на ювелірні вироби просимо звертатись до наших менеджерів у відділ продажу:
телефон +38 (032) 275-62-23 email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
вул. Личаківська, 110 Львів, Україна, 79014 ЛДСКБ «ТОПАЗ» office@topaz.lviv.ua | |
тел/факс: | (032) 275-62-33 |
Прийом замовлень, оформлених на сайті: цілодобово