Ваш кошик пустий

Корисна інформація
Попередня Наступна

Переробка дорогоцінних металів

Від давніх-давен ювелірні вироби належали до когорти магічних оберегів, які мали здатність...

детальніше

Створення корпоративної та нагородної ат…

Атрибутика – досить широкий спектр виробів, із декількома різними способами їх застосування,...

детальніше

Про золото

Золото - це рідкісний благородний метал жовтого кольору, елемент побічної підгрупи першої...

детальніше

Оподаткування операцій із золотом

Операції з банківським золотом на території Україні, як і більшість операцій з...

детальніше

Професійне виготовлення медалей

Медаль – річ не звичайна. Її вручають особливим людям, за особливі, високі...

детальніше
ТОПАЗ: Статті Оподаткування операцій із золотом

Оподаткування операцій із золотом

taxgoldОперації з банківським золотом на території Україні, як і більшість операцій з інвестиційними активами, тягнуть за собою певні податкові зобов'язання у тих осіб, які проводять такі операції.

З точки зору оподаткування, операції громадян з банківськими металами, як з інвестиційним активом, регламентуються Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" (ЗУ про ПДФО). При цьому такі операції підлягають оподаткуванню за окремим (спеціальним) правилам, передбаченим пунктом 9.6 статті 9 ЗУ про ПДФО. Об'єктом оподаткування є позитивна різниця між ціною продажу і придбання окремо взятого інвестиційного активу , яка визначається за результатами року, як сукупність таких операцій (в тому числі і з іншими інвестиційними активами, наприклад, цінними паперами або корпоративними правами). При цьому сума позитивних різниць зменшується на суму негативних різниць від операцій з такими (будь-якими інвестиційними) активами, за їх наявності.

Так, придбання інвестиційного активу не несе в собі ніяких податкових наслідків, однак, з урахуванням зазначеного вище, ми радимо громадянам, які придбали банківські метали, зберігати у себе всі документальні підтвердження ціни такого придбання, тому що у випадку продажу дохід, отриманий від відчуження інвестиційного активу у вигляді банківських металів, з метою оподаткування зменшується на витрати від їх придбання.

Купуючи дорогоцінні метали, громадяни повинні пам'ятати:

  1. Зазначений спеціальний порядок поширюється лише на банківські метали, придбані у банку, незалежно від місця їх подальшого продажу. Таким чином, питання з оподаткуванням наступних операцій з придбання та продажу банківських металів чітко врегульоване ЗУ про ПДФО тільки в частині оподаткування таких операцій, якщо вони здійснюються через податкового агента - юридична особа або СПДФО, у тому числі і нотаріусів, які зобов'язані надавати інформацію про проведену операцію з виплати доходу фізичній особі в податкові органи.
  2. Перший висновок підтверджується також тим, що облік операцій з банківськими металами платник-громадянин зобов'язаний вести самостійно (або через уповноважену ним особу), окремо від інших його доходів
  3. Банківські метали, отримані у вигляді дарування або спадщини, мають нульову вартість придбання для цілей оподаткування доходів, отриманих від їх продажу. При цьому у дарувальника (спадкодавця) вартість придбання не вважається для цілей оподаткування інвестиційного спадом, яка зменшує позитивні різниці від операцій з будь-якими інвестиційними активами дарувальника (спадкодавця).
  4. Якщо негативні різниці по звітному (календарному) році перевищують позитивні різниці від операцій з продажу інвестиційних активів, то така оподатковуваний спад переноситься на наступні роки до повного її погашення за рахунок операцій з продажу будь-яких інвестиційних активів, у т.ч. і банківських металів.
  5. Перевищення позитивних різниць над негативними за результатами звітного (календарного) року включається до складу щорічного оподатковуваного доходу громадянина і оподатковується за ставкою 15% у складі такого щорічного доходу за результатами самостійного декларування.

Таким чином, громадянин, який здійснював операції з продажу банківських металів через податкового агента, є особою, зобов'язаною за законом до 1-го квітня наступного за звітним (календарного) року подати до податкової інспекції за зареєстрованим місцем проживання податкову декларацію за звітний рік. У податковій декларації необхідно відобразити річний інвестиційний результат (оподатковуваний прибуток / збиток) від операцій з банківськими металами, а також іншими інвестиційними активами, якщо такі здійснювалися.

Якщо за результатами податкового (річного) декларування визначається податок до сплати, податкова інспекція направляє громадянину за місцем проживання податкове повідомлення-рішення з певною сумою податку до сплати протягом наступних 30 календарних днів, наступних за датою отримання податкового повідомлення-рішення. Сплата податку за податковим повідомленням-рішенням може бути проведена у будь-якому банківській установі, що приймає бюджетні платежі.

Практичні поради громадянам, які планують здійснити покупку-продаж банківських металів у великих обсягах:

  1. Будь-яке придбання банківських металів, зокрема у банківських установах, має обов'язково оформлятися документально для підтвердження ціни придбання у разі будь-якого подальшого відчуження.
  2. Якщо Ви продаєте банківські метали, зверніть увагу: (1) хто є Вашим покупцем і (2) яку інформацію він від Вас вимагає.
  3. Якщо Вашим покупцем є податковий агент, то переконаєтеся, що він не утримав ПДФО з доходів, виплачених Вам, а також отримаєте від нього документальне підтвердження ціни придбання (по ЗУ про ПДФО тільки Ви зобов'язані самостійно (або через уповноважену особу, в тому числі, в випадках передбачених ЗУ про ПДФО, такою особою може бути податковий орган за місцем реєстрації Вашого проживання) декларувати результати операцій з банківськими металами за результатами календарного року і, у разі визначення податкового зобов'язання, його сплатити на підставі податкового повідомлення-рішення, отриманого з податкової).

Джерело: www.paritet.ua

Попередні публікації:

Контакти
вул. Личаківська, 110
Львів, Україна, 79014
ЛДСКБ «ТОПАЗ»
office@topaz.lviv.ua
тел/факс:(032) 275-62-33
Графік роботи
понеділок-п'ятниця: з 800 до 1700
субота, неділя: вихідний

Прийом замовлень, оформлених на сайті: цілодобово

Ліцензія
Ліцензія МФУ на право роздрібної, оптової торгівлі ювелірними виробами №691916 від 02.03.2011 та з обміну готівкових валютних цінностей №691939 від 01.04.2011
Розсилка
вейп шоп